• Özgeçmişi

Özgeçmişi

02 Ekim 1973 yılında Niğded'nin tanınmış eşraflarından Mehmet Er'in evladı olarak Niğde'de dünyaya geldim. İlkokulu 23 Nisan Havacılar İlkokulunda bitirdikten sonra Niğde Lisesinden mezun oldum. Lise eğitiminden sonra 1 yıl İngiltere' de yabancı dil eğitimi aldım. 1992 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni burslu kazandıktan sonra teşkilat çalışmalarına aktif katıldım.

1995 yılında Kıbrıs Ülkü Ocakları'nın kuruluş çalışmaları içinde bulundum. 1997 yılında Niğde'ye gelerek, eşim Figen Akkurt ile evlendim. 1998 yılında baba oldum. 1998-2002 yılları arası 200'ü aşkın bina, yapı ve eserde mimar olarak projelendirme çalışmasında bulundum. 2002 yılında vatani görevimi Diyarbakır Lice'de yerine getirdim. 2008 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'ne üye oldum. 2009 yılında gerçekleşecek yerel seçimler için MHP' den Niğde Belediye Meclisi Üyesi A.Adayı oldum. 25 Mart 2012 parti içi çalışmalarım sonucu değerli dava arkadaşlarımın katkılarıyla MHP Niğde Teşkilatı'nın en genç İl Başkanı olarak seçildim.

İl Başkanlığım görevim süresince MHP Niğde Teşkilatı'nın kurumsallaşmasına katkı sundum. 27 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler için partimden Niğde Belediye Başkan Aday Adayı olarak olmak üzere istifa ettim. 30 Mart 2014' te yapılan yerel seçimlerde Niğde Belediye Başkanı Aday Adayı oldum. Başta Niğde Merkez olmak üzere, ilçe ve kasabalarda partimin başarısı için yoğun bir çalışma temposu içerisinde çalıştım. 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Niğde Millet Vekili Adayı oldum. 18 Mart 2018'de yapılan MHP 12. Olağan Kurultayında Genel Başkanımızın Onurlandırmasıyla MYK Üyesi oldum. 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Partimin başarısı için Niğde Milletvekili Aday Adayı oldum. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Niğde Belediyesine Başkan Adayı oldum. Evli ve 2 çocuk babası olarak, Ankara ve Niğde'de iktisadi çalışmalarıma devam ediyor, aktif siyasetin içinde çalışmalarda bulunuyorum.

 

Niğde İçin, Milliyetçi Türkiye İçin Adayım...

Partimizin programı doğrultusunda Niğde'ye katkı sunmak, geleceğini belirlemek için sadece siyaset değil, ekoloji, kentleşme, sağlık, eğitim, ulaşım, turizm ve üretken belediyecilik gibi konularda onlarca konuda büyük projelere imza atacağız.

 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in ifade ettiği gibi Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve Ben
anlayışından yola çıkarak sevdamız olan Niğde'ye hizmet için adayız
.


Üretken Belediyecilik
ile Gönülleri
Fethetmeye Geliyoruz.